5 اسفند 1396

با كودكان هنگام حوادث تروريستي چگونه رفتار كنيم؟

مولف:   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

با كودكان هنگام حوادث تروريستي چگونه رفتار كنيم؟

وقتي افكار عمومي جامعه از بروز اتفاقاتي مثل حمله تروريستي ملتهب است و اخبار راست و دروغ و شايعه، بي‌وقفه منتشر و دست‌به‌دست مي‌شوند، بي‌پناه‌ترين و آسيب‌پذيرترين افراد، كودكان هستند.

آنها هر چند ممكن است درك صحيحي از چگونگي و علت اقدامات تروريستي نداشته باشند اما بسيار زودتر از بزرگسالان در برابر جو رواني ايجاد و منتقل شده پيرامون حادثه، واكنش نشان مي‌دهند. پژوهش‌ها مي‌گويد كودكان تا يك‌سال پس از حملات تروريستي، تحت تاثير اضطراب ناشي از آن هستند.

براي كنترل ترس و جلوگيري از آسيب‌هاي پس از اضطراب حادثه در كودكان، بيش از هر چيز لازم است تا با آنها درباره حادثه گفت‌وگو كنيم. واقعيت را برايشان شرح دهيم و اين اطمينان را به آنها بدهيم كه هرچند مردم بي‌گناه زيادي به‌دليل حملات تروريستي در جهان آسيب مي‌بينند اما اكنون حادثه تمام شده و دليلي براي نگراني و ترس وجود ندارد. نيروهاي امنيتي و پليس كارشان را خوب انجام مي‌دهند و مكان‌هاي عمومي مثل سابق امن و بي‌خطر هستند.

از رسانه‌ها در حضور كودكان كنترل شده استفاده كنيم و در جمع‌هاي خانوادگي و مهماني‌‌هاي فاميلي اجازه ندهيم بحث و تحليل‌هاي گروهي پيرامون شايعات شكل بگيرد.

تا آنجا كه امكان دارد آنها را تنها در خانه نگذاريم و به ياد داشته باشيم مرز بين واقعيت و خيال در كودكان بسيار نامرئي است، به همين خاطر به پرسش‌هايشان درباره حوادث تروريستي پاسخ صحيح بدهيم.

تعداد مشاهده (208)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "با كودكان هنگام حوادث تروريستي چگونه رفتار كنيم؟"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید